Prostor pro reklamy: SEM!

Kam jdeš?

9. března 2017 v 20:46
Malá, sedmiletá, Anička si hraje v pokoji s mašinkou a je štěstím bez sebe. Naráz vstoupí do místnosti maminka a vytahuje ze skříně bundu. Dceři to nedá a ptá se:
,,Kam jdeš?"
Dceři oznámí: ,,Áňo, jedu teď do obchodu koupit nějaké jídlo a pak se stavím za babičkou, jo? Nedělej žádné vylomeniny, dej nažrat potkanům a v osm spát, jo?" ,,Tak jo!" vysloví v zápalu hry.
Venku lije jako z konve a za hodinu se stmívá. ,,Vrátím se pozdě večer, asi v 10 h!" ,,Dobře!" odvětí a otevře klec s potkany.
Maminka si bere deštník a ještě políbí Aničku. ,,Ahoj Ančo, večeře je na stole a udělej, co jsem ti řekla, pa!" Bouchne dveřmi. ,,Čau mamko!" prohlásí ještě skrz dveře.
A je sama doma.
Má dva potkany a ty ji snad v nejhorším ochrání. Venku za oknem se to hemží blesky a občas udeří dost burácivý hrom, až malá Anička sebou trhne.
V obýváku běží televizka, zrovna tam vystupuje Halina Pawlovská s reklamou na bio jogurt z Moravy, děsivý cirkus začíná, a to ještě není ani šest hodin!
Hodiny ukazují 17:27.
Kouzelná školka už sice skončila ale zrovna dávají na Čt2 pořad o Burundi. Anička je totiž na svůj věk celkem vyspělá a tak jí dětské pořady, mimo Kouzelné školky, moc netáhnou.
V břichu má vyhládlo, a tak si ze skříně vezme Hořické trubičky. Sedne si na křeslo a zaujatě poslouchá projev jistého Marka Mrkvičky, jenž líčí zážitky s obyvateli exotické země jménem Burundi.
Tik, tak, tik, tak. Dokument končí. Anička se podívá na hodiny, jež ukazují dvě minuty před sedmou.
V tu ránu celou místnost oslní světlo, blesk byl tak pronikavý, že místnost vypadala skoro jak v nirváně.
Anička strne v němém úžasu. ,,Tý vogo, kdyby to viděla mamka!" ,A nyní se můž- pšk- e t -pšk -it na doku - pššš- ní po - pššššš - blbrblbr...o Hitle -pšk- vi. ,,Ááááááá" zařve Anička a utíká do pokoje za potkany.
Anička si rozsvící v pokoji a touží si přečíst knížku O krtečkovi. Vystrašenou ji uklidní až zachumlaní potkani v dece. ,,Jé, čau, potkánci" Potkany má ráda, nejlepší kamarádi, i když jí už rozkusali plyšového medvídka, několik kabelů atd.
Blik, cvak!
Žárovka začne podivně poblikávat, škr-škr, televize vydává také divné zvuky, jde to slyšet i v Aniččině pokoji.
Špuk! Televize začala zrnět, žárovky se napůl druhé sekundy rozsvícejí a vypínají. Anička je už strachy skoro bez sebe.
,,Určitě přijdou bubáci!" mumlá si pro sebe.
Přetáhne přes sebe deku a pohladí potkany. Frnk! Elektřina se vypla naplno...

II. episoda

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. března 2017 v 9:15 | Reagovat

Chudák Anička :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mějte se famfárově! Pýs. :D