Prostor pro reklamy: SEM!

Březen 2017

Kam jdeš?

9. března 2017 v 20:46
Malá, sedmiletá, Anička si hraje v pokoji s mašinkou a je štěstím bez sebe. Naráz vstoupí do místnosti maminka a vytahuje ze skříně bundu. Dceři to nedá a ptá se:
,,Kam jdeš?"
Dceři oznámí: ,,Áňo, jedu teď do obchodu koupit nějaké jídlo a pak se stavím za babičkou, jo? Nedělej žádné vylomeniny, dej nažrat potkanům a v osm spát, jo?" ,,Tak jo!" vysloví v zápalu hry.
Venku lije jako z konve a za hodinu se stmívá. ,,Vrátím se pozdě večer, asi v 10 h!" ,,Dobře!" odvětí a otevře klec s potkany.
Maminka si bere deštník a ještě políbí Aničku. ,,Ahoj Ančo, večeře je na stole a udělej, co jsem ti řekla, pa!" Bouchne dveřmi. ,,Čau mamko!" prohlásí ještě skrz dveře.
A je sama doma.
Má dva potkany a ty ji snad v nejhorším ochrání. Venku za oknem se to hemží blesky a občas udeří dost burácivý hrom, až malá Anička sebou trhne.
V obýváku běží televizka, zrovna tam vystupuje Halina Pawlovská s reklamou na bio jogurt z Moravy, děsivý cirkus začíná, a to ještě není ani šest hodin!
Hodiny ukazují 17:27.
Kouzelná školka už sice skončila ale zrovna dávají na Čt2 pořad o Burundi. Anička je totiž na svůj věk celkem vyspělá a tak jí dětské pořady, mimo Kouzelné školky, moc netáhnou.
V břichu má vyhládlo, a tak si ze skříně vezme Hořické trubičky. Sedne si na křeslo a zaujatě poslouchá projev jistého Marka Mrkvičky, jenž líčí zážitky s obyvateli exotické země jménem Burundi.
Tik, tak, tik, tak. Dokument končí. Anička se podívá na hodiny, jež ukazují dvě minuty před sedmou.
V tu ránu celou místnost oslní světlo, blesk byl tak pronikavý, že místnost vypadala skoro jak v nirváně.
Anička strne v němém úžasu. ,,Tý vogo, kdyby to viděla mamka!" ,A nyní se můž- pšk- e t -pšk -it na doku - pššš- ní po - pššššš - blbrblbr...o Hitle -pšk- vi. ,,Ááááááá" zařve Anička a utíká do pokoje za potkany.
Anička si rozsvící v pokoji a touží si přečíst knížku O krtečkovi. Vystrašenou ji uklidní až zachumlaní potkani v dece. ,,Jé, čau, potkánci" Potkany má ráda, nejlepší kamarádi, i když jí už rozkusali plyšového medvídka, několik kabelů atd.
Blik, cvak!
Žárovka začne podivně poblikávat, škr-škr, televize vydává také divné zvuky, jde to slyšet i v Aniččině pokoji.
Špuk! Televize začala zrnět, žárovky se napůl druhé sekundy rozsvícejí a vypínají. Anička je už strachy skoro bez sebe.
,,Určitě přijdou bubáci!" mumlá si pro sebe.
Přetáhne přes sebe deku a pohladí potkany. Frnk! Elektřina se vypla naplno...

II. episoda

Krysáci

5. března 2017 v 19:59
Co dělám předtím, než jdu spát? No, tak asi jako skoro každý mám strach ze tmy, tak si zapnu lampičku, jejíž výdrž je tak 4 týdny +-. Když dojdou baterky, tak je průser. Musím si pak nějaké vyndat třebas z GPS atd..Jéj...No, a pak mám ještě strach ze spánkový paralýzy. To mě zachrání přesun klece, jíž obývají krysáci, z chodby do pokoje. Kupodivu, i když někdy dost vřískaj a dělajů čurbes, tak (většinou) usnu a nevadí mi to. Celkem má na mě vliv i měsíc a jeho svit, to se mi pak i líp usíná.
Balzám na duši je třeba pak silný vítr nebo bouřka. Blesky, které rozesvětlí celou místnost a epické burácení hromů :D...
To vše mě vlastně uklidňuje a pomáhá se vypořádat s nástrahami tmy.
No, ale než usnu, tak to trvá třeba i půl hodiny, když jsou aktivní šikmoocí sousedé pod námi, tak to vynásobte dvěmi...:) Počítání oveček také není nějak moc efektní. Ale jak jsem řekl, tak mi pomáhá ta lampička plus krysáci, pokud teda nevedou sestrovražednou rvačku o kus chleba,.. :D

Březen

1. března 2017 v 13:59 | lilymerlik
Ta dnes jsme měli jen 2 h. To by nebylo tak divné, kdybychom neměli od deseti do 1140(šupr, index! :D). Němčinu a matematiku. Plán zněl tak, že pojedu autobusem v půl deváté(žel žádný pozdější nestaví...) a ve školním prostředí se tak ocitnu v 9 h. No jo, tak jsem teda spal, v pokoji jsem měl krysy(domácí) a chrupal jsem až do 7:50 - Ha, budík!, vypl jsem, 8:00 - Ho, opět budík. Změna plánu, pojedu v 11:00 ! Jo! To bych ale nebyl já, kdybych vstal o ,kousek" později. Zdál se mi zrovna bizarní sen o tom, jak jsem vydal na Youtube asi 20 videí, a jak jsem byl na pláži u moře, v (!) Čechách! A v tu ránu, Hóoooooong!!!!!(Ne, to není mantra.. :D), zvenku se ozvala ,krásná siréna", a já v polospánku vydedukoval, že už je asi 12h, 1. středa v měsíci! Skvělý, no, tak to asi do školy už nepůjdem... Zkouška sirén, zkouška sirén, právě proběhla zkouška sirén, zkouška sirén, zkouška sirén...-_- :D
Mějte se famfárově! Pýs. :D